Zvesela: Setkání na Veselé farmě

Setkání na Veselé farmě Petra Veselého

19. – 21.8. 2022 – pátek až neděle. Příjezd dle libosti.

Navigace vás dovede na adresu Bratříkovice 85, tedy sousední pozemek. Veselá farma zatím nemá popisné číslo. 

Parkování je možné v dosahu pozemku, plochy jsou k dispozici.

Po necelých 2 letech veselé i náročné zábavy na vysněném pozemku toužím vidět vědomé bytosti a sdílet s nimi lásku k přírodě a životu.

Jsem permakulturní nadšenec, který si zhmotnil sen v podobě místa, na kterém tvořím permakulturní farmu. Během dvou let se mi podařilo postavit jednoduché zázemí v podobě domku. Díky tomu mohu na pozemku celoročně fungovat a přetvářet ho.

Program alias co se bude dít?

Detaily setkání nemají přesný scénář. 

Mým záměrem je strávit čas s podobně laděnými lidmi, předat si zkušenosti, vzájemně se obohatit. Za sebe vás rád provedu po farmě a posdílím, jak se tvorba mého pozemku vyvíjí. Rád se podělím o svůj osobní příběh a příběh farmy. Baví mě tvořit ve flow, nelpět na představách a pružně reagovat na aktuální stav. 

Mimo farmu se můžeme vykoupat v blízkém lomu Šifr s křišťálově čistou vodou, která je ovšem ledová a bude výzvou pro otužilé i neotužilé. Máte – li neopren, vezměte s sebou :). 

Strava:

Jídlo, pití, suroviny na vaření, hrneček, misku, lžíci vemte vlastní. Během dne můžeme ze společných zásob uvařit v improvizované polní kuchyni  zvládneme i hromadné stolování, bude – li chuť. K dispozici bude mixér na smoothie a pákový presovač na kávu 🙂 Elektřina je k dispozici.

Budu rád, když někdo doveze elektrický plotýnkový vařič a větší hrnec ( a dá vědět předem ), ať máme v čem vařit z darů přírody.

Oheň, hudba, zpěv:

Posedíme u ohně, můžeme zazpívat, zahrát na klarinet či kdo co doveze.

Hygiena:

Na pozemku je k dispozici voda a venkovní sprcha se i s nahřívanou teplou vodou z boileru pro fajšmekry. Prosím o využívání výhradně odbouratelných mýdel.

WC si můžeme vykopat formou „shit-pitu“ se zástěnou a dočasným paravánem z kůlů a geotextilie – splachování = vykopaná hromádka hlíny vedle odložená + lopatka.  Podpoříme dobrou věc, pohnojíme kousek travnaté plochy. 

Spaní:

Místa pro stany je dost na pokosené louce. Stejně tak jako je dostatek stromů pro zavěšení hamaky. 

Děti jsou vítány. Kvůli mým novým indickým běžcům nechejte prosím vaše zvířecí mazlíčky doma. 

Bude dostatek času i na společnou meditaci, vyslání záměrů, přání, tvorbu osobní reality ve skupině či mimo ni.

A nakonec:

Naplánované věci se zpravidla mění a s flow to pak nemá nic společného, pokud na nich budeme lpět. 🙂 Tohle už vědomí tvůrci vědí :)))

Těším se na setkání !

Petr Veselý 

Příběh pozemku ve fotogalerii

Co zde uvidíte a s kým se potkáte

Na mém pozemku je několik hlubinně zúrodněných záhonů, jezírko, trvalkový záhonek, sad, skleník, malý domek. Jsou tu včelky, o které se rád starám a soužití s nimi je pro mě cenná zkušenost. Nově mi zde dělají společnost indičtí běžci. Pravděpodobně potkáte sousedovic kočky a mého psa.