O nás

… aneb jak se z člověka z města, později dobrodruha a cestovatele, horolezce, zapáleného ultra-běžce a nakonec i triatlonisty stal začínající, ale o to zapálenější zemědělec – permakulturista.

Náš příběh

Na začátku je kolem divoká zahrada, nálety, šlahouny maliníku a vysokými travinami zarostlý sad, šípkovými keři  a ptačím zobem prorostlé zrezivělé  a na mnoha místech zcela chybějící pletivo … 

Ale je tady také radost, že nebe je modré, vzduch kolem čistý (pocházím z Ostravy), tráva je zelená a místa, kde se dá postavit stan, je tady také dost. Na sklonku léta 2020 zaznělo nahlas mé niterní rozhodnutí osídlit kousek živé přírody a začít tady budovat nové místo pro život, kterému již brzy začnu říkat DOMOV.

Náš tým

Petr

Zakladatel Veselé farmy. Cestovatel, horolezec, ultra běžec, triatlonista a hlavně perma-cool-turista. 🙂

Míša

Budoucí psycholožka, milovnice psů a tance. Kreativec a absolventka všech kurzů na zeměkouli. Životní a psychologická podpora Petra :).

Jana & Pavel

Cestovatelé a zahrádkáři. Web, IT podpora, grafika. Budoucí kosmetické produkty pro Veselou farmu.

Petr Veselý

V souladu s přírodou

Hluboký nádech… a výdech! Odkud se bere ta substance, bez které nelze žít déle než pár minut? Ano, odpovědí zůstávají prozatím v podmínkách na Zemi všechny zelené rostliny ať už kořeny propojené s půdou nebo ve vodě. Poslední generace v úžasu dynamického rozvoje technologií, všeobecného blahobytu a bohužel i zaslepená ekonomickou motivací přestává vnímat důležitost tohoto miliony let fungujícího spojení. 

Nechci a nebudu tady bojovat, či jako aktivisté upozorňovat na globální oteplování, zamořování vod a oceánů…, ale jednoduše a prostě bych rád pomohl obnovit přirozený život na vesnici v propojení člověka s přírodou. 

Všímat si a využívat přírodní symbiotické vazby tak, abych z nich mohl mít užitek i pro sebe, rodinu, nejbližší přátele a kamarády či jen podobně smýšlející nadšence, kterým již není jedno, kde a jakým způsobem byly vypěstovány potraviny, co lze běžně koupit v obchodě. 

S jakými dopady na přírodu se snadno a levně, nicméně často právě proto i bezcitně vůči přírodě, dostávají produkty na pulty supermarketů? Zastavme se na chvíli, zhluboka se nadechněme … nechejme promlouvat k sobě samým svá srdce a odpověď ryzí – vedoucí k lepšímu životu se jistě objeví…