Komunitní výpomoc při stavbě slaměného domu – workshop

Stavba slamáku a komunitní setkání na Veselé farmě

26.7. do minimálně 6.8. 2023.

Adresa: Bratříkovice 85, 747 52 sousední pozemek

Dejte vědět příjezd na: petr@veselafarma.cz nebo 607 619 197

Přijďte získat praktické zkušenosti z přírodního stavitelství, vypomoct při stavbě a pobýt mezi podobně naladěnými lidmi.

Ubuntu – aneb na počátku bylo Slovo… Volně navážu na tento výrok známý většině lidí na této úžasné Planetě, vnímám to ale spíše jako tvůrčí myšlenku, která je u zrodu všeho… 

Myšlenka UBUNTU – tedy “Filosofie původně z Afriky a také etický systém zaměřující se na mezilidské vztahy a pomoc bližnímu.” … pracuje na principu víry v univerzální pouto, které spojuje celé lidstvo. (Ověřil jsem si správné pochopení i z Wikipedie, neboť jsem se s tímto pojmem setkal teprve před několika týdny mezi havajskými domorodci i přistěhovalci usilujícími o soběstačnost a nezávislost na systému…Mně se to moc líbilo! Fungují úžasně,…ale nechám si vyprávění na vhodnou chvíli při osobním setkání v našich podmínkách) 

Pár let zpátky už myšlenka začala klíčit a vlastně jsem podobným akcím byl přítomen i v Čechách a přiložil mnohokrát ruku k dílu právě proto, že jsem chtěl být blíže hmatatelné realitě svého snu. Přes přání osahat si výrobní postupy, technologie, materiály ke stavbě se konečně dostává řada na mě.

Tohle je prostě vývoj a máš-li silnou vizi, tak se tomu neubráníš! 🙂

Proto Vás zvu na neformální workshop“ při stavbě slaměného domu. Budu rád za každou pomocnou ruku a rád se podělím, o vše co vím a znám.

Program alias co se bude dít?

Detaily setkání nemají přesný scénář. 

Takto jednoduše by se dal vyjádřit jiným způsobem další z rysů Ubuntu. Především plynutí času v naší realitě je právě prostředkem jak přesouvat společné síly k rychlejšímu zhmotnění záměru.

Pojďme zkusit tvořit s vědomím pospolitosti a s lehkostí početné skupiny! Oslovuji tedy vás všechny a vzpomínám přitom na sebe, jste-li právě ve fázi jako já před léty… tedy sbírání informací, dovedností, praktického “know-how”, kontaktů…, může to znamenat důležitou zkušenost, jak vzdálené a složité se stává dosažitelnějším a jednodušším. Jsem zde, protože jsme, tedy jsem zde také pro vás, abych sdílel vše, co jsem za poslední roky nastudoval, poznal, vyzkoušel,… a až do přítomného okamžiku již přeměnil a přichystal k dalším proměnám. Mluvím o přání dát dohromady nejen více rukou, ale také otevřených srdcí, energii násobícího se nadšení, sdílení, nové kontakty a věřím, že i zábavy kolem radostného tvoření. 🙂

Strava, hygiena, možnost přespání:

Dávám k dispozici zahradu, coby místo k ochutnávání, pojídání všeho, co právě roste, kvete nebo plodí. Jako zázemí, kde je dosti místa pro stan, hamaku i karavan 🙂 kdo byste chtěli zůstat i déle než den – jste vítáni, … vždyť právě večery společného sdílení po práci u ohně, společně připravené jídlo (vždy se najde někdo, kdo rád svým umem potěší a pohostí i druhé, nebojte se, hojnost bude přítomná) může dotvářet atmosféru souznění a bytí “na pravém místě v pravý čas”. Je zde k dispozici už v předstihu budoucího obydlí postavena příjemná venkovní sprcha s teplou vodou z bojleru pro nepříliš skautské povahy 😉

V blízkosti je lom Šifr s křišťálově čistou vodou. 

Těším se na setkání !

Petr Veselý 

Co už se zhmotnilo

 

Dejte o sobě vědět, kdy se můžete přidat .

Na email: petr@veselafarma.cz

Na mobil: 607 619 197

Děkuji. Těším se na vás.